W piątek 17.10.2014r o godzinie 828 zawyła na naszej strażnicy syrena alarmowa, okazało się, że jest to inspekcja gotowości operacyjnej przeprowadzanej przez st. bryg. inż. Edmunda Kwidzińskiego - Komendanta Powiatowego PSP w Kartuzach oraz członków komisji mł. bryg. Romualda Pituła - Naczelnika Wydziału Operacyjno - Szkoleniowego KP PSP w Kartuzach, Romana Stenka Komendanta Gminnego Związku OSP RP w Somoninie, Józefa Hudelę Prezesa Gminnego Związku OSP RP w Somoninie. Celem inspekcji było sprawdzenie:

- Alarmowanie OSP

- Gotowość operacyjna ratowników OSP

- Gotowość ( stan techniczny) pojazdów, sprzętu silnikowego, innego sprzętu ratowniczego, sprzętu łączności

- Dokumentacji

- Ćwiczenie

Łącznie można było zdobyć 50 pkt, nasza jednostka otrzymała maksymalną liczbę punktów, 50 co dało ocenę bardzo dobrą.

Foto na stronie Kartuzy info.

 

  KP PSP  Kartuzy 

logo PSP

  Gmina Somonino

  somonino

 

s5 logo